Tatuaże z wilkiem są bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że niemal każdego dnia dostajemy pytania odnośnie wilków. Wilki można zaprojektować w wielu stylach i przedstawić za pomocą różnych elementów i symboli. Jeżeli zastanawiasz się nad pierwszym lub kolejnym tatuażem z wilkiem w roli głównej, zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą znajdziesz inspirację i zaplanujesz kolejny tatuaż!

Co oznacza tatuaż wilk?

Motyw wilka jest jednym z najpopularniejszych motywów w ostatnich latach. Nie ma tygodnia, a nawet dnia, aby na naszej poczcie i Messengerze nie pojawiło się pytanie dotyczące wilka. Jest to motyw popularny zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Zanim jednak zdecydujesz się na wilka, poznaj symbolikę tego zwierzęcia.

Wilk od zarania dziejów jest obecny w naszej kulturze. Począwszy od Starożytnych Greków, gdzie wilki były uznawane za wcielenie sił wyższych i związane z takimi bogami jak Zeus czy Ares. W mitologii rzymskiej wilk jest symbolem Rzymu, w końcu to wilczyca wykarmiła Romulusa i Remusa – założycieli Rzymu.

Celtyccy wojownicy nosili amulety zrobione z kłów wilka, które miały dawać siłę w walce. We wierzeniach słowiańskich wilk był związany z myślistwem. Wilczych skór używano podczas tańców obrzędowych, przebierano się w nie, co miało w magiczny sposób obdarzyć myśliwych siłą wilka, podobnie jak wojowników celtyckich. W słowiańskich wierzeniach ważną rolę pełniły duchy leśne i zwierzęce. To właśnie wilk pełnił rolę władcy wszystkich zwierząt zamieszkujących gęste lasy dawnej Polski.

Warto też zwrócić uwagę na wierzeniach rdzennych ludów północnoamerykańskich. Dla Szoszonów wilk był stwórcą. Wilk odgrywał ważną rolę w legendach i mitach Indian Ameryki Północnej. Był bohaterem wielu przypowieści. Jego postać była inspiracją do powstawania bractw wilków. Indianie – myśliwi uważali go za wzór do naśladowania.

Jeżeli spojrzymy na symbolikę chrześcijańską, wilk jest symbolem grzechu i diabła. W kulturze średniowiecznej wilk był przeciwstawiany barankowi bożemu, jako symbol herezji i zła. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o symbolice wilka, przeczytaj artykuł na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilk_w_kulturze.

Tatuaż wilk – znaczenie

Pamiętaj, że tatuaż wilka może wyrażać zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie. Twój tatuaż wilka może reprezentować wszystko, co chcesz. Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze znaczenia tatuażu wilka:

PoświęcenieZwycięstwoPrzebiegłość
LojalnośćOkrucieństwoPrzywiązanie do rodziny
NiezależnośćZłe moce, szatanaMęskość
InteligencjaCiemnośćDuchowość

Tatuaż wilk – znaczenia i wzory

Tatuaż wilk to świetny sposób na okazanie lojalności i oddania rodzinie. Niektórzy ludzie mają wydrukowaną całą „grupę” bliskich lub tatuaż z jedną łapą wilka i imiona bliskich wpisane w projekt tatuażu.

Tatuaż wilka może również reprezentować miłość. Tatuaż może pokazywać parę potężnych, ale spokojnych i łagodnych wilków. Niektóre osoby starają się nadać takim tatuażom ładny wygląd, dodając serca. Można to zrobić z sercem w tle lub chmurami w kształcie serca. Podobnie jak w projektach rodzinnych, często używa się imienia ukochanej osoby.

Jeden z najbardziej popularnych wzorów jest przedstawienie wilka wyjącego na tle księżyca, koniecznie w pełni. W starożytnych legendach, a nawet dzisiaj, złe rzeczy są zwykle kojarzone z wilkiem, gdy księżyc jest w pełni. Ponieważ wilk często kojarzy się z ciemnością, uważa się go za symbol ciemnych mocy, ale nie zawsze. Wycie do księżyca, może wiązać się z radością i wolnością. Pamiętaj, że twój tatuaż symbolizuje to, czego chcesz.

Jaki styl tatuażu wybrać?

Nasi tatuatorzy mogą przygotować projekt tatuażu dokładnie taki, jak chcesz. Jednak każdy z nich ma swój unikalny styl i sposób, w jaki podchodzi do tatuowania. Odwiedź nasze studio tatuażu w Katowicach i opowiedz o swoim pomyśle, pomożemy Ci w jej urzeczywistnieniu.

Tatuaż wilk – styl neotradycyjny

Ania „Deep Red” Pająk należy do najlepszych tatuatorów neotradycyjnych. Tatuaż neotradycyjny charakteryzuje się zastosowaniem grubych konturów, żywych kolorów i przesadnych przedstawień tematu. Rozwój techniki tatuowania w połączeniu ze świeżymi pomysłami zaowocował tatuażami, które są odważne, jasne i nie boją się odważnych połączeń.

Tatuaże, które wykonuje Ania, są doceniane w całej Polsce, o czym świadczy szereg nagród, które wiszą na ścianach naszego studia.

Tatuaż wilk – styl realistyczny

Jeżeli lubisz realizm w tatuażu, koniecznie zobacz, jak Karol Szczygieł podchodzi do projektów z wilkiem. Wilki, które są autorstwa Karola cechuje dynamizm i wierne odwzorowanie natury.

Powyższe przykłady realizacji są czarno-białe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wilk, który ma ozdobić Twoje ciało, był kolorowy.

Tatuaż wilk – blackwork

Subtelny, kobiecy tatuaż i blackwork to domena Lirki. Ale nie daj się zwieść! W jej pracach znajdziesz zarówno subtelne wzory czy urocze alpaki, jak również wyraziste wilki.

Jeżeli chcesz przykryć błędy młodości lub zależy Ci na ukryciu tatuażu, możemy Ci pomóc. Realizując nowy projekt, bierzemy pod uwagę Twoje potrzeby i w razie konieczności, możemy zaprojektować tatuaż, który z powodzeniem zakryje poprzedni lub poprawi pierwowzór.

Mamy nadzieję, że nasze projekty przypadły Ci do gustu. Do zobaczenia w Czarne Złoto Tattoo!