Studia tatuażu w Katowicach to coraz częstszy widok. Pierwszy tatuaż to wielkie wydarzenie dla każdej osoby, która się na niego decyduje. Myśl, że zostanie on z nami na całe życie, z jednej strony nas przeraża, a z drugiej jeszcze bardziej zachęca do podjęcia ostatecznej decyzji. Skąd wziąć pomysł na tatuaż? Jak wybrać dobre studio tatuażu? Jak zadbać o nowo zrobiony tatuaż?

Skąd czerpać pomysły na tatuaż?

Na samym starcie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcemy zrobić tatuaż. Każdy z nas ma inny powód, jedni chcą upamiętnić ważne wydarzenie czy osobę, inni chcą podążać za modą, a pozostali wybierają coś związanego ze swoją pasją czy wyznaniem. Dla wielu tatuaż ma się po prostu podobać i nie ma żadnego głębszego znaczenia. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy trochę przystopować i zastanowić się nad swoją potrzebą posiadania tatuażu oraz przeanalizować, czym ma dla nas tak naprawdę być. W tym celu warto udać się do studia tatuażu.

Zapraszamy na nasz profil na Instagramie, gdzie znajdziesz prace, które wykonali nasi rezydenci. Obok zrobionych tatuaży znajdziesz też szereg projektów, które mogą Cię zainspirować!

https://www.instagram.com/p/B_9nLOXHA_N/
https://www.instagram.com/p/B-PtN_4nTwK/
https://www.instagram.com/p/B-pHqHeD9mk/

Więcej inspiracji znajdziesz na naszym profilu na Instagramie: https://instagram.com/czarnezlototattoo

Profesjonalni tatuatorzy z pewnością nam doradzą i wspólnie będziemy w stanie wybrać coś, co będzie dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W naszym studio przykładamy wielką wagę, aby każdy, kto zawita do naszego studia, wyszedł zadowolony. Warto zdać się na zawodowca, który będzie w stanie dla nas przygotować swój autorski projekt.

Dlaczego dobre studio tatuażu jest tak ważne?

Studio, w którym robi się tatuaże, przede wszystkim musi być zupełnie sterylne. Tatuowanie to proces, który odbywa się poprzez długą serię nakłuć. W związku z tym, takie miejsce powinny być zaopatrzone we wszelkie niezbędne środki do dezynfekcji. W przypadku, gdy wybierzemy profesjonalne studio tatuażu, będziemy mogli być pewni, że cały proces przebiegnie bez komplikacji. Jeśli postawimy na niedoświadczonego oraz niesprawdzonego tatuatora, narażamy się na:

  • Ostre stany zapalne, jakie skutkują zaczerwienieniem, pieczeniem czy obrzękiem naskórka oraz stanem ropnym,
  • Infekcje wirusowe, do których możemy zaliczyć wirus HIV, HCV czy HBV,
  • Infekcje bakteryjne, które są wywoływane przez paciorkowce, łupież rumieniowy czy gronkowce,
  • Bliznowce, których efektem jest znaczne zgrubienie naskórka w miejscu tatuażu.

Nikt z nas nie chce doświadczyć powyższych schorzeń, dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawdzone studio tatuażu. Odwiedź nasze studio tatuażu Czarne Złoto Tattoo, które mieści się w samym centrum Katowic – ul. Słowackiego 15.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Po wykonaniu tatuażu należy dokładnie przemyć oraz zdezynfekować skórę. Założony opatrunek możemy zdjąć po 3-4 godzinach oraz przemyć skórę letnią wodą, oraz przeznaczonym do tego kosmetykiem do oczyszczania tatuaży. Możemy wybierać pośród żelów, szamponów czy specjalnych oczyszczających mydeł. Po delikatnym, lecz dokładnym myciem należy osuszyć ranę ręcznikiem papierowym tak, aby jej nie podrażnić.

Przez pierwsze kilka dni należy myć tatuaż 2-3 razy każdego dnia. Należy zadbać, aby do rany nie dostały się bakterie czy zanieczyszczenia. Taka sytuacja znacznie wydłużyłaby proces gojenia. Nie należy również brać długich kąpieli, czy korzystać z basenu. W czasie wyjścia czy w nocy warto zakładać folię, aby nie ocierać rany. Jednak należy jej pozwolić oddychać tak często, jak to możliwe. Takie działanie znacznie przyśpieszy samo gojenie.