Współczesny tatuaż ewoluuje i wciąż się rozwija, oferując wiele rodzajów oraz stylów. Między innymi dlatego, że taki sposób zdobienia ciała staje się coraz powszechniejszy, rozwija się również technologia wykonywania tatuaży. Coraz lepszy sprzęt daje więcej możliwości, które obecnie ogranicza praktycznie tylko wyobraźnia tatuażysty. Jednym z popularniejszych trendów w sztuce tatuażu jest tatuaż neotradycyjny.

tatuaż realistyczny_deep_red_czarnezlototattoo
Przykładowe realizację tatuaży neotradycyjnych – Deep Red

Tatuaż ten, zwany także newschollowym to niejako unowocześniona forma tatuażu tradycyjnego (oldschool), którego znakiem rozpoznawczym był gruby czarny kontur. Jeżeli był on przy okazji wypełniony kolorem, to również miał on wyrazistą barwę. Jednak całość charakteryzowała się ogromną prostotą.

Ania Pająk – Deep Red

Poznaj Anię, naszą specjalistkę od tatuażu neotradycyjnego. Ania wyspecjalizowała się w tatuażach neotradycyjnych, o czym świadczą liczne nagrody, które przywozi z przeróżnych konwencji tatuażu! Poniżej możesz zobaczyć efekt jej pracy w postaci niesamowitego dinozaura, który w niespełna dwa dni zmalowała.

https://www.instagram.com/p/Bx7yPyaBlmr/?utm_source=ig_web_copy_link

Ania

Tatuaż neo tradycyjny – co to jest?

Charakterystycznymi motywami tatuażu tradycyjnego były flagi, sztylety, serca z napisem „mama” lub imieniem ukochanej, dziewczyny krągłymi kształtami i uwydatnionymi biustami (tzw. pin-up girls), kotwice, róże, rekiny, czaszki czy orły. Jeżeli interesuje Cię oldschool tattoo, koniecznie sprawdź projekty protoplastę tego rodzaju tatuażu – Normana Keith Collinsa, znanego wszystkim jako Sailor Jerry – https://en.wikipedia.org/wiki/Sailor_Jerry

Tatuaż neotradycyjny (neo tradycyjny) to niejako rozwinięcie stylu tatuażu tradycyjnego. Czerpie on garściami z dorobku oldschoolu. Ma jego przejrzystość i wyraźne kontury, ale mogą one tu być różnej grubości. Tatuaże w neotradzie posiadają również wiele barw, choć są zwolennicy wyłącznie koloru czarnego.

Stylistyka tatuażu neotradycyjnego wprowadza nowoczesne kombinacje, dlatego takie tatuaże mają znacznie bardziej skomplikowane wzory od tatuażu oldschoolowego. A co się z tym wiąże, tatuaże neotradycyjne są trudniejsze do wykonania, ponieważ są bardziej urozmaicone i z wieloma dodatkowymi detalami, które wpływają na czas potrzebny na realizację danego wzoru.

Styl neotradycyjny – czym się charakteryzuje?

Jego podstawowymi cechami są między innymi duża czytelność projektu oraz precyzja wykonania, ponieważ większą uwagę zwraca się tu na szczegóły. Do tego potrzebna jest tak zwana mocna kreska połączona zwykle z intensywnymi kolorami, które często ze sobą kontrastują. To też ma swój cel, gdyż pozwala to kunsztowne wycieniowanie barw, co z kolei tworzy pomiędzy nimi płynne przejścia tonalne. Uwzględniają one między innymi grę świateł lub jego odbicie. Dzięki tym cieniom tatuaże nabierają swoistej głębi.

Najpopularniejsze motywy tatuaży neotradycyjnych

Motywy w tatuażu neotradycyjnym są zazwyczaj duże, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tatuaż był wielkości zaciśniętej pięści. Wszystko zależy od Ciebie i pomysłu, na realizację, który przedstawi tatuator.

Motywy składają się zwykle z głównego wzoru, którym może być twarz, zwierzę lub roślina. Występują tu również motywy kobiece lub te wprost nawiązujące do oldschoolu, czyli serca, noże, pistolety lub inne elementy o charakterze patriotycznym, miłośnym lub morskim.

Tatuaż neotradycyjny to również miejsce na realizację projektów nawiązujących do bohaterów z komiksów, filmów lub książek. Ten motyw główny obudowany jest pobocznymi, które mogą nawiązywać do innej symboliki. Style tatuażu wciąż ewoluują i powstają coraz to nowe wzory, które tatuatorzy z przyjemnością przeniosą na skórę. Każdy tatuaż, który zrobiliśmy w Czarne Złoto Tattoo, jest unikalny i nigdy więcej się nie powtórzy!

Tak naprawdę pomysły tatuatorów w tym stylu ogranicza tylko ich wyobraźnia, umiejętności, warsztat lub wskazówki klienta. Zobacz projekty, które zrealizowała Ania Pająk – Deep Red Tattoo, jedna z najbardziej utytułowanych tatuatorek neotradycyjnych w Polsce! Jeżeli chcesz umówić się tatuaż, napisz do nas wiadomość e-mail lub skontaktuj się z nami na Messengerze.

Galeria tatuaży neotradycyjnych

https://www.instagram.com/p/BrUqaDThVKM/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B0nTmaGB0mb/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2jHExEBzwO/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B65P9DkBJnF/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/By9w8WaBikN/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B7EbDCpDAdJ/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B5Z-qzOBBRV/?utm_source=ig_web_copy_link

Do zobaczenia w Czarne Złoto Tattoo!