Na dzisiejszej konferencji (13 maja) prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem Łukaszem Szumowskim ogłosili zniesienie kolejnych ograniczeń. Od 18 maja znów będzie można korzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek. Niestety na ponowne otwarcie studiów tatuażu musimy jeszcze poczekać!

AKTUALIZACJA: ZAPRASZAMY OD 6 CZERWCA! 🙂

Kiedy zostaną otwarte studia tatuażu?

Począwszy od 20 kwietnia, rząd znosi kolejne ograniczenia, które były wprowadzone w związku z epidemią COVID-19 (koronawirus). Niestety salony tatuażu i piercingu są przewidziane dopiero w IV etapie ograniczania obostrzeń. Kiedy możemy spodziewać się ponownej wizyty w salonie? Niestety wciąż nie wiadomo.

III etap zmian w obostrzeniach

Na dzisiejszej konferencji rząd ogłosił, następujące zmiany, które wejdą w życie od 18 maja.

Zmiany w obostrzeniach od 18 maja:
– otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady. Działalność będzie prowadzona z zachowaniem rygoru sanitarnego – obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe oraz zapisy telefoniczne lub online.
– zostaną częściowo otwarte lokale gastronomiczne,
– zwiększa się limit osób w kościołach do 1 osoby na 10mkw.,

Na konferencji niestety nie podano przewidywanego terminu wejścia w życie IV etapu, który umożliwi studiom tatuażu i tatuatorom powrotu do pracy.

studio tatuażu katowice czarne złoto tattoo logo
Studio tatuażu Czarne Złoto Tattoo

Studio tatuażu Katowice – zapraszamy do zapisów.

Stałe zasady bezpieczeństwa na czas epidemii koronawirusa

Pamiętaj! Cały czas obowiązują ogólne zasady bezpieczeństwa. Wciąż należy pamiętać, że ze względu na aktualne zagrożenie epidemiczne spowodowane koronawirusem, zaleca się:

  • utrzymywać dystans społeczny – zachowywanie odległości minimum 2 metrów od innych osób podczas przebywania w przestrzeni publicznej;
  • obowiązek noszenia maseczek – przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych;
  • kontynuowanie nauki i pracy zdalnej;
  • przestrzeganie kwarantanny i poddawanie się izolacji przez osoby zakażone koronawirusem lub potencjalnie zakażone;
  • stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych, a więc częste mycie rąk i ich dezynfekowanie, a także utrzymywanie bezpiecznego dystansu w miejscach, gdzie gromadzą się ludzie.

Więcej informacji o znoszonych obostrzeniach znajdziesz na stronie: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-zniesiono-kolejne-obostrzenia-lista-zmian-data-informacje/x7l27nz

Tęsknisz za nami? Zapraszamy na naszego Instagrama! Na bieżąco dodajemy nowe projekty tatuaży, które czekają na Was, jak tylko wrócimy do pracy! 🙂